Ambitsioonikad saarlased hõivasid Balti võrkpallitrooni

0
136

Eesti selle kümnendi edukaima pallimänguala ehk võrkpalli Balti liiga võitis esmakordselt Saaremaa meeskond. Tänavusel hooajal suure eelarvega startinud debütant haaras ohjad juba põhiturniiril – 26 mängust kaotati vaid kaks ja edestati ühe punktiga Pärnut.

Veerandfinaalis Biolars/Jelgavast vastast ei olnud – mõlemas mängus alistati vastane 3:0 ja pääseti kodusele finaalturniirile. Poolfinaalis tiitlikaitsja Rakvere vastu võideti avageim 25:19, kaotati seejärel teine 20:25, kuid seejärel enam tagasi ei vaadatud – 25:18 ja 25:14 geimivõidud viisid saarlased finaali.

Esikohamatšis tuli Urmas Tali hoolealustel astuda vastamisi Avo Keele juhendatavatega Pärnust. Põhiturniiril oli neid lahutanud küll vaid üks punkt, aga omavahelistes mängudes oli Saaremaa üleolek küllalt selge: novembris võideti kodus 3:0 ja veebruari alguses võõrsil 3:1.

Favoriidikoormaga ja enama kui 1500-pealise kodupubliku toetust nautinud saarlased võitsidki finaalis kaks esimest geimi 25:21 ja 25:19, kuid ühepoolseks esikohaheitlus siiski ei kujunenud. Kolmandas geimis jäid juba külalised kõige napimalt 25:23 peale ja võitsid neljanda juba kindlamalt 25:20. Otsustavas geimis võttis Saaremaa end aga paremini kokku ja oli parem 15:9.

Peatreener Tali tunnistas pärast kohtumist, et kaks-null eduseisus olles mõtles ta pingsalt selle peale, kuidas mäng kolme geimiga ära lõpetada, aga läks ikka nii nagu võrkpallis sageli. Raskemalt kui tarvis. Keel aga tunnistas, et noored mängijad närveerisid üle ja palju tunti puudust põlve vigastanud, kuigi kohtumist jätkata saanud Taavet Leppiku täisjõul tegutsemisest.

Viiegeimiliseks kujunes ka pronksimäng. Eesti klubid tänavu auhinnalauda päris puhtaks ei löönud, sest Rakverel tuli kolmanda-neljanda koha kohtumises tunnistada Jekabpilsi Luši paremust geimidega 25:15, 25:19, 12:25, 22:25, 15:10.