Kanepi kohtub Serena Williamsiga

0
119
Kaia Kanepi. FOTO: AP/Scanpix

Kaia Kanepi (WTA 44.) alistas aasta viimase suure slämmi tenniseturniiri ehk US Openi kolmandas ringis Eesti juurtega rootslanna Rebecca Petersoni (WTA 61.) 6:3, 7:6 (3).

Kanepi murdis kohe avageimis Petersoni servi ja läks siis 2:0 juhtima. Seisul 3:1 oli tal taas Petersoni servil kaks murdepalli, aga neid ei õnnestunud tal ära realiseerida. Seisul 5:3 läks Peterson enda servil 40:0 ette, aga Kanepi viigistas ja teenis ka esimese settpalli, mida ta kätte ei saanud. Tasamängul hakkas aga vihma sadama ja kohtunik peatas mõneks ajaks mängu. Tagasi väljakule naastes realiseeris Kanepi teise settpalli ja võitis seti 6:3.

Teine sett algas kuue järjestikuse servimurdega kuni lõpuks seitsmendas geimis suutis Kanepi pallingut hoida. Seisul 5:5 oli Petersonil Kanepi servil kaks murdepalli, aga tal ei õnnestunud neid ära kasutada. Seisul 6:5 teenis Kanepi esimese matšpalli, kuid ta ei suutnud seda realiseerida ja matš läks kiiresse lõppmängu, kus Kanepi läks 5:0 ette ja võitis lõpuks 7:3.

Kanepi tegi kaks tundi kestnud mängu jooksul ühe topeltvea, Peterson servis kaks ässa ja tegi kolm topeltviga. Äralöökidest teenis Kanepi 23 ja Peterson 20 punkti, lihtvigu kogunes eestlannal 37 ja rootslannal 32. Mängitud punktidest võiti Kanepi 85 ja Peterson 76.

Kanepi realiseeris 16 murdevõimalusest viis, Peterson kasutas kuuest murdepallist ära kolm.

Kanepile on see karjääri jooksul kaheksas kord jõuda suure slämmi turniiril kaheksandikfinaali ja koguni neljas kord US Openil. Mäletatavasti mullu jõudis ta veerandfinaali. Seni on tal kaheksandikfinaalidest kirjas kuus võitu ja üks kaotus, selle ühe kaotuse sai ta Serena Williamsilt, kes on ka nüüd tema järgmine vastane – Kanepi läheb neljandas ringis vastamisi Serena Williamsiga, kes oli kolmandas ringis parem enda vanemast õest Venusest.