Maailma pikimal suusamaratonil oli stardis ka kolm eestlast

0
71

30.-31. märtsil toimus maailma pikim suusamaraton, 220 km pikkuse võistlusdistantsiga Red Bull Nordenskiöldloppet.

Tegemist on klassikalises tehnikas sõidetava suusamaratoniga, mis on ka üks vanemaid tänaseni toimuvaid suusamaratone. Rootsis sõidetav võistlus sai alguse 1884. aastal ning see finišeerub Jokkmokkis, põhjapolaarjoone taga.

Tänavu lõi sel võistlusel kaasa kolm eestlast, kellest kaks sai ka tulemuse kirja. Tauno Antsmäe kulutas 220 km läbimiseks aega 26 tundi, 36 minutit ja 30 sekundit ning oli üldarvestuses 328. Andres Blank lõpetas Antsmäest kaks kohta tagapool, tulemuseks 26:54.40. Tarmo Rei katkestas võistluse pärast 158 km vaheajapunkti (11:58.37).

Kokku sai tulemuse protokolli 335 suusatajat, võistluse võitis Norra suusataja Andreas Nygaard (11:49.09), kes edestas kaasmaalast Oevind Moen Fjeldi vaid ühe sekundiga. Naistest oli kiireim Nina Lintzen Rootsist (13:51.07).