President Kaljulaid läbis Tallinna poolmaratoni

0
59

Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid andis 9. septembril stardi Tallinna maratonile ja seejärel pani ise võistlusriided selga ja tegi muljetavaldava etteaste poolmaratonis.

Ta läbis 21,1 kilomeetrit netoajaga 1 tund 50 minutit 44 sekundit. Kokkuvõttes sai ta 929. koha, naiste arvestuses oli 157. ja oma vanuseklassis (N45) koguni 17.

Maratoni võitjaks tuli uhkes üksinduses distantsi läbinud Roman Fosti, kes sai ajaks 2:24.06 ning sai finiši eel veel hetke nautida ning pealtvaatajatele patsu lüüa.

Teise koha sai Ülari Kais (2:31.06), kolmandaks tuli parima naisena keenialanna Daisy Langat (2:33.50).

Poolmaratonis Eesti rekordit rünnanud Tiidrek Nurmel jäi sellest õige pisut puudu – ta edestas lõpuga keenialast Peter Kiprotichi ning võitis distantsi ajaga 1:03.27. Pavel Loskutovile jäid alles nii Eesti rekord kui ka rajarekord – esimesed numbrid on endiselt 1:03.00, teised 1:03.23.

Baltimaade läbi aegade suurimale rahvusvahelisele maratonile oli registreerinud esmakordselt ligi kolm tuhat osalejat.