Vingeim võit! Kanepi alistas US Openi avaringis maailma esireketi

0
68
Kaia Kanepi. FOTO: AFP / Scanpix

Kaia Kanepi (WTA 44.) sai 50. juubelit tähistaval aasta viimasel suure slämmi turniiril ehk US Openil karjääri ühe magusaima võidu, alistades avaringis 6:2, 6:4 maailma esireketi, rumeenlanna Simona Halepi. Kunagi varem pole esimesena asetatud naine US Openil avaringis kaotanud.

Avasetis murdis Kanepi esimest korda Halepi servi kolmandas geimis ning sai samaga hakkama ka viiendas geimis, minnes lõpuks 5:1 ette. Rohkem servimurdeid selles setis polnud ja Kanepi võttis kindla 6:2 võidu.

Teises setis asus Kanepi kahe murdega 3:0 juhtima, kuid hakkas siis pisut rabistama ja kaotas üsna ebakindla mänguga esimest korda enda pallingugeimi. Halepil õnnestus kaheksandas geimis taas Kanepi serv murda ja mäng 4:4 viigistada. Seejärel asus Halep enda servil 40:15 ette, kuid Kanepi võitis kolm punkti järjest ja teenis järjekordse murdepalli. Seda ei õnnestunud tal ära kasutada, aga järgmise võimaluse suutis ta realiseerida ja 5:4 ette minna. Enda servigeimil eestlanna ei vääratanud ja võttis karjääri teise võidu valitseva maailma esireketi üle! Esimest korda sai ta maailma esinumbrist jagu 2011. aasta sügisel Tokyos, kui alistas Caroline Wozniacki.

“Eile mõtlesin, et olen ainult ühe korra maailma esireketit võitnud ja nüüd on šanss seda uuesti teha. Pidin terve mängu agressiivne olema,” ütles Kanepi lühikeses mängujärgses intervjuus.

Kanepi servis mängu jooksul ühe ässa ja tegi kolm topeltviga, Halep sai kirja vaid ühe ässa. Äralööke kogunes eestlannal 26 Halepi üheksa vastu, lihtvigu tegi Kanepi 28 ja Halep üheksa. Mängitud punktidest võitis Kanepi 59 ja Halep 47.

Kanepi realiseeris seitsmest murdevõimalusest viis, Halepil oli kogu matši jooksul kaks murdepalli ja ta kasutas need mõlemad ära.

Rumeenia meedia on aga Kanepi peale pahane. Mängu teises setis, kui Kanepi võidu poole liikumas oli, skandeeris publik korduvalt Halepi nime ning suurem osa pealtvaatajatest näis just maailma esireketist rumeenlanna poolt olevat, kes sel hetkel avaseti kaotanud oli ning ka teises setis murdega maas oli. Kui New York Times selle kohta Kanepilt küsis, vastas eestlanna: “Miks nad nii palju teda toetasid? Tavaliselt ergutataksegi underdog‘i.”

Sarnaselt eesti keelele pole ka rumeenia keeles ingliskeelsele sõnale underdog päris täpset vastet olemas ning Rumeenia meedias on seda tõlgitud kui “nõrgem, kehvem, väiksema võiduvõimalusega”. Kanepi poolt Halepi nõrgemaks nimetamine on aga rumeenlased tagajalgadele ajanud.

Üks portaal on uudise eestlanna väljaütlemisest pealkirjastanud lausa kui “ootamatu momendina tennises”, kus “Halepi alistanud Kanepi tegi võidu järel ülbe avalduse”! Artikli sees kirjutatakse järgmiselt: “Kui kõik eeldasid, et Kanepi teeb suure võidu järel tasakaaluka avalduse, siis tegelikult valis ta hoopis provotseeriva tee”.