48. Tartu maratoni võitis rootslane, eestlane 47. Olümpialt rahulolevana koju

0
279

48. Tartu Maratoni võitja Emil Persson. FOTO: Hendrik Osula.

48. Tartu maratoni 63-kilomeetrisel põhidistantsil krooniti võitjaks soolosõidu teinud rootslane Emil Persson.

26-aastane rootslane jõudis finišisse ajaga 2:33.06,7, Niko Koskela 2019. aastal püstitatud rajarekordile jäi Persson alla veidi vähem kui kahe minutiga.

Perssonile järgnes umbes 20-pealine grupp, kus finišiheitluses teenis teise koha norralane Andreas Nygaard (+2.52,2), kolmas oli rootslane Max Novak (+2.53,4). Neljanda koha saavutas legendaarne Anders Aukland, kes tänavu tähistab oma 50. sünnipäeva.

Esikümnesse mahtusid vaid rootslased ja norralased, 11. oli Tšehhi pikamaasuusatamise suurkuju Stanislav Rezac. Parimaks naiseks oli rootslanna Britta Johansson Norgren (+17.38,4).

Parima eestlasena sai Henri Roos (+13.14,1) 47. koha, mullune võitja Mart Kevin Põlluste kaotas Roosile 41 sekundit. Eestlannade parim oli naiste kokkuvõttes 23. olnud Tatjana Mannima ajaga 3:14.07,6, üldkokkuvõttes andis see talle 123. koha, edastas Rahvusringhääling (ERR) oma spordiportaali uudist.

Postimees kirjutas, et värske lumesadu tõi sõitjatele keerukusi – rada oli aeglasem ning tõusudki raskemad. Perssongi tunnistas, et päris taha vaatamata võit ei tulnud ja võistlus oli närviline.

Leht kirjutas, et üleliia probleeme siiski ei olnud ja ligi 4000 suusatajat said omas tempos kulgeda finiši poole.

Olümpialt rahulolevana koju

Suhteliselt spordikauge inimesena arvan, et Eesti võiks oma koondise sooritusega Pekingi taliolümpial rahule jääda. Eesti freestyle-suusatajaKelly Sildary tõi Eestile koju pronksmedali.

Oma teises tugevas võistlusalas, rennisõidus, jäi Kelly Sildaru Pekingi taliolümpiamängudel esimesena medalist ilma ning pidi leppima neljanda kohaga.

Sildaru parimaks tulemuseks jäi teises voorus saadud 87 punkti. Esimesel katsel sai ta 80,25 ja kolmandal katsel 85 punkti. Pronksmedalist jäi Sildarut lahutama vaid 0,75 punkti, edastas Rahvusringhääling (ERR).

Kuldmedali võttis suursoosik hiinlanna Eileen Gu, kes sai oma parimal katsel 95,25 punkti. Teise koha sai 2018. aasta olümpiavõitja kanadalanna Cassie Sharpe (90,75) ning pronksmedali teenis tema kaasmaalane Rachael Karker (87,75).

Esinelikule järgnesid hiinlanna Fanghui Li (86,50) ja ameeriklanna Hanna Faulhaber (85,25).

Eesti ajakirjanikele ütles Sildaru, et peale pronksivõitu tundis ta eesmärgi täidetuna ja need 0,75 punkti talle kripeldama ei jää. Noor sportlane kinnitas, et andis oma viimasel alal endast kõik, mis anda oli.

Kristjan Ilves oli 9. kohal jne. Osalejate noorust arvestades peaks neil veel olümpiamänge ees olema.

USA analüüsifirma Gracenote ennustas enne mänge, et Eesti saab ühe pronksi, Läti pronksi ja kulla ning Leedu jääb tühjade kätega. 17. veebruari seisuga olid pronksiennustused täitunud ja Leedugi veel medalita.